SK Cro Vienna - Pobjedom za priklj...

Pobjedom za priključak sredini prvenstvene ljestvice

Cro Vienna - Union 12  3:1
Danas je na igralištu Cro Vienne gostovao Union, jako kompaktna momčad s nekoliko izuzetnih pojedinaca koje vodi trener naših korijena, nekadašnji igrač vinkovačke Cibalije i drugih prvoligaških momčadi, a s druge strane također trener Cro Vienne koji je isto imao zapaženu prvoligašku igračku karijeru u ljubljanskoj Olimpiji još za vremena bivše Jugoslavije. Bio je to, dakle i sraz dvije podjednake škole nogometa kojom se želi ponajprije tehničkim elementima igre doći do boljeg rezultata. Da stvar bude još do kraja zanimljivija: sudac i njegova dva pomoćnika također su s naših prostora. Ne, nije ovo izvješće iz Osijeka ili Mostara, već iz Beča!

U prvom smo poluvremenu gledali odmjeravanje snaga jer nije bilo nekakvih izrazitih prigoda. Može se tek izdvojiti jedna gostujuća u 20. minuti. Ipak Cro Vienna pred sam kraj poluvremena dolazi do vodstva, kada lopta s lijeve strane dolazi do Kukolje, on vraća povratnu, a na pet metara je sam Stojanović koji je neometano posprema u mrežu.

Početkom drugog dijela opet gledamo sličnu igru prije stanke. Gosti imaju blagu inicijativu i prijete preko svoja dva bočna, jako brza i odlična igrača. Cro Vienna ima ravnotežu na sredini terena gdje je perfektno odigrao posebice Ivan Ladan. On je bio začetnik svih opasnih napada Cro Vienne. Svojom korpulencijom i dobrim građenjem lopte te upošljavanje suigrača, bio je prava zagonetka Unionu. Tako u 65. minuti odlično glavom proigrava Šabanovića koji povećava prednost. No,  odlični gosti samo četiri minute kasnije smanjuju. Gosti uporno traže izjednačenje ali je na velikoj razini i vratar Kobaš koji često, gotovo kao zadnji vezni igrač, proigrava svoje napadače. Cro Vienna se nesvijesno povlači i gosti sve više nadiru. Iz središnjice terena Budim prelazi na lijevi bok kako bi pokušao zaustaviti brze gostujuće napadače.

- Igrači su se povukli što je isključivo razlog neiskustvu i bojazni jer već 7-8 utakmica u nizu primamo pogotke u zadnjim trenucima utakmice pa je dosta poljuljano samopouzdanje. No, oni su to nadoknadili silnom željom i htijenjem i takav pristup će im se kad-tad vratiti, samo treba biti strpljiv. Bila je ovo vrijedna pobjeda koja nas primiče sredini ljestvice i na kojoj od srce čestitam svim svojim igračima. Danas je u igru ušao i šesnaestogodišnji Ivan Pranjić i to su velike vrijednosti da klub svojim vlastitim kadrom može i u budućnosti jamčiti kvalitetom – naglasio je trener Hasanbašić.

U 86. minuti Kukolja zaključuje utakmicu. Opet je loptu na bok proigrao Ladan, a Mijac odlično pronalazi Kukolju koji pogađa za konačnih 3:1.