SK Cro Vienna - CRO VIENNA - 1980 W...

CRO VIENNA - 1980 WIEN 1:3

CRO VIENNA U OGLEDU S NAJBOLJOM EKIPOM U LIGI IPAK NIJE MOGLA IZNENADITI
U svemu vidljivo zbog čega je 1980 Wien trenutačno na prvom mjestu

U petak je Cro Vienna dočekala na svom igralštu prvake 1980 Wien koji u pet kola nastavka nisu izgubili niti jednu utakmicu. I dok su gosti došli na igraliüte Cro Vienne u odličnom raspoloženju pobjedivši Borac u prošlom kolu s rekordnih 23:0, trener Cro Vienne Hasanbašić je muku mučio kako sastaviti momčad koja bi se ravnopravno nosila s odličnim gostima, jer nije mogao računati na Krajinu, Geljića, Šabanovića i Belcara koji su bolesni.

Usprkos tome, prvih pola sata je izgledalo odlično. Ravnopravna igra i opipavanje snaga rezultirala je i pogotkom Cro Vienne. Opet je na sceni bio istančani golgeter Kukolja postigavši svoj dvanaesti pogodak u prvenstvu. No, gosti i dalje igraju strpljivo. Odličan vezni red izvrsno pronalazi bočne igrače na obje strane i poravnanje je uslijedilo nakon pet minuta nastavka.

Cro Vienna se teško opirala bočnim udarima kada krilni igrači izvrsno ubacuju pred vrata Kobaša. Tako je postignut i drugi pogodak gostiju u 75. minuti kada Veljko Ivković postiže svoj drugi pogotak, te je vrlo jasno bilo vidljivo o kakvom se igraču radi: u 19 utakmica postigao je čak 32 pogotka i uvjerljivo je najbolji strijelac lige.

Cro Vienna se ne predaje i daje maksimalno koliko može. Hasanbašić u igru zadnjih 15-tak minuta ubacuje robusnog Pranjića koji je unio pomutnju u protivničku obranu, ali do poravnanja nije došlo. Kada se Cro Vienna potpuno otvorila tražeći poravnanje, u sudačkoj je nadoknati uslijedila kontra i pogodak za konačnih 1:3.

Što bi bilo da je Cro Vienna bila kompletna, pitanje je na koje nećemo saznati odgovor, ali valja priznati da momci iz našeg sudjedstva, iz Franz Kocistrasse, doista igraju dopadljiv nogomet i naizglednija su momčad za ulazak u Landes ligu.